Ten magiczny Nowy Rok

Czy na Ciebie też tak działa magia Nowego Roku? Coś się kończy, coś się zaczyna. Stare było, minęło, a od 1 stycznia – nowe otwarcie. Czyste konto.

Piszę ten tekst w sylwestrowy poranek. Przyznaję, że obudziłam się rozemocjonowana tym, że to już dziś. Dzisiaj kończy się stary rok, a o północy zaczyna Nowy 2018 Rok.

31 grudnia

O starym roku wiadomo już właściwie wszystko. Nie kryje przed nami żadnych niespodzianek poza przebiegiem imprezy sylwestrowej (niezależnie od tego czy będzie to huczna wypasiona impreza, wieczór przy kominku w górskim schronisku, czy przytulna domówka). Wszystko co miało się wydarzyć w 2017 roku – wydarzyło się lub nie. Dni minęły, stały się faktami i przeszły do historii. Uśmiechy i łzy, sukcesy i porażki, lepsze i gorsze dni; cele i plany – osiągnięte lub nie, postanowienia ubiegłoroczne zrealizowane lub… nie. Wszystko przeszło do historii, a czasem zostało opisane w pamiętnikach. Wróć – zostało opublikowane na blogach, vlogach, instach i innych facebookach 😀 (nie mogłam się powstrzymać).

Poza oczekiwaniem na świętowanie wybicia północy nie ma już na co czekać w tym roku*

*nie dotyczy rezydentów porodówek z terminem na 31 grudnia. Zdąży się urodzić przed północą czy nie? 🙂

Jak blogosfera długa i szeroka, (a właściwie cały dostępny internet), pełno wszędzie podsumowań, bilansów zysków i strat, nauk wyciągniętych z porażek mijającego roku i zestawień osiągniętych sukcesów. Oraz przewidywań, wróżb i szacunków na temat tego jak będzie wyglądał 2018 rok.

Generalnie wszyscy się już żegnają ze starym rokiem, bo zaraz zaczyna się nowy, zupełnie nieużywany czas. Czysty jak nowy zeszyt. Bez błędów i potknięć, za to z szansami na sukces. I na to, że wreszcie uda się spełnić postanowienia noworoczne.

1 stycznia

Co w tym dniu, Pierwszym Dniu Nowego Roku jest takiego magicznego? Przecież 1 stycznia zaczyna się cicho, niepozornie a czasem wręcz bólem głowy z gatunku monstre. Ulice są puste, wszystko zamknięte. Niektórzy budzą się dopiero wczesnym zmierzchem koło 17stej, więc nawet mało skorzystają z tego dnia. A jednak jest to nawet oficjalnie wolny dzień od pracy i to zdaje się wszędzie.

Tak sobie myślę, czy nie jest tak, że Nowy Rok budzi nadzieje? Że tym razem wreszcie będzie inaczej, że się uda, że będzie lepiej. Że ja będę lepsza, że się zmienię; osiągnę swoje cele. Że nie popełnię już tych samych błędów (a nowych uniknę). I wreszcie w TYM roku zrealizuję postanowienia noworoczne. Nadzieja, że się uda.

Postanowienia noworoczne

I może stąd wynika ten gremialny nawał postanowień noworocznych. I rad jak je spełnić. Pełno jest poradników o tym, jak ustalić postanowienia tak, by się udało je zrealizować; jakich metod i technik używać, by odnieść w tej kwestii sukces. (Żeby nie było też mam swoją i uważam, że akurat TA metoda naprawdę się sprawdza 🙂 )

Bo lubimy uroczyście i oficjalnie zaczynać od jakiegoś specjalnego Dnia. Nowy Rok, Pierwszy Dzień Wiosny, Pierwszy Dzień Po Wakacjach, prawda? 😀 A przy tym wprowadzanie zmian z okazji Nowego Roku ma w sobie dodatkową zaletę – fakt, że dzieje się to w doborowym towarzystwie – mnóstwo osób coś sobie postanawia (choćby to, że sobie nic nie postanowi 😉 ). A razem zawsze raźniej.

A jeśli się nic nie wymyśliło?

Jeśli jednak nie zdążyłaś jeszcze z postanowieniami, albo obawiasz się, że szybko zdarzy Ci się wpadka i potknięcie – nie rezygnuj z postanowień noworocznych. Daj im szansę. Nie czekaj całego roku. Zacznij od nowego Nowego Roku 😀

Najbliższy termin to już… 14 stycznia! Tak, wtedy bowiem zaczyna się kolejny Nowy Rok według kalendarza juliańskiego i wyznawców prawosławia 🙂

Korzystaj zatem ze zdobyczy globalizmu i multikuliti. Poniżej przedstawiam podręczny kalendarz Nowych Roków w 2018 roku 🙂 Ostrzegam, że jest to międzynarodowy miszmasz wyznaniowo-strukturalny.

Nowy Rok co krok

(wszystkie daty podaję wedle „naszego” kalendarza.)

 • „Nasz” gregoriański Nowy Rok – 1 stycznia
 • Prawosławny – 14 stycznia
 • Według kalendarza juliańskiego – 14 stycznia
 • Chiński – 16 lutego (obchodzony 15-21.02) i będzie to Rok Psa
 • Wietnamski Tet – 16 lutego
 • Koreański Seollal – 16 lutego
 • Tybetański (buddyjski) Losar – 16-17 lutego
 • Balijski Nyepi – 17-18 marca
 • Irański Nouruz – 21 marca
 • Szkolny – 3 września (o ile znowu nic się nie zmieni 😉
 • Żydowski – 9-11 września
 • Muzułmański – 11 września
 • Numeryczny 2018 rok ups – ten się już zaczął – 20 września 2017, kolejny nowy rok planowany jest na 28 września, o ile data nie ulegnie zmiana (nie wiem czemu)
 • akademicki – 1 października
 • Hinduski Diwali – 7 listopada
 • Liturgiczny (katolicyzm) ups – też już się zaczął – 3 grudnia 2017. Kolejny, 2019 rok rozpocznie się – 2 grudnia 2018.

A zatem – nie czekaj cały rok na kolejny nowy rok by spełnić noworoczne postanowienia – zacznij zgodnie z wybranym przez Ciebie Nowym Rokiem 😀 W dogodnym dla Ciebie terminie. Kiedy będziesz gotowa 🙂

Niezależnie od tego, kiedy rozpoczniesz Nowy Rok – życzę Ci wszystkiego dobrego na nadchodzący czas 🙂

I niech się dzieje magia 🙂

4 Replies to “Ten magiczny Nowy Rok”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.