Korzenie i skrzydła – teaser

Monikę “wyczaiłam” na facebooku parę miesięcy temu. Jej posty na fanpagu wyróżniały się lekkością, trafnością obserwacji i poczuciem humoru. Spodobała mi się. A jak się dowiedziałam, że prywatnie jest mamą czwórki – zaimponowała mi na całego 🙂

Jakiś czas temu nasze kontakty onlinowe zaczęły nabierać rumieńców. Zwykle w podobnym czasie pracujemy online i wtedy mamy okazję także chwilę “poczatować”. Stopniowo okazuje się, że łączy nas całkiem sporo rzeczy, w tym sposób myślenia o dzieciach.

Stąd moje zaproszenie dla Moniki do udziału  w wydarzeniu “Najlepsze prezenty dla dzieci”. Od razu rozwiewam wątpliwości – to nie jest akcja promocyjna ani przegląd najnowszych gadżetów dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych. To prezenty niesztampowe i nie za miliony monet. A jednak takie, które mogą sprawić, że dzieci wejdą w dorosłe życie może pewniejsze siebie, może bardziej uśmiechnięte. Kto wie? 🙂

Tekst Moniki otwiera to wydarzenie. Napisała o tym co jest bazą dla dzieci i o tym co dzieciom daje siłę i wiatr w żagle. O korzeniach i skrzydłach. W tej właśnie kolejności.

Wyposażenie dziecka w mocne korzenie, sprawi, że będzie mogło zbudować swoją tożsamość, mocną osobowość oraz wysokie poczucie własnej wartości. Będzie wyposażone w możliwość tworzenia własnego światopoglądu i walczenia z przeciwnościami losu, których pewnie doświadczy.

Będzie też dobrze przygotowane na to, by rozwijać swoje skrzydła, co często nie jest łatwą drogą lecz pełną przeszkód, z którymi trzeba się będzie zmierzyć.

Gdy dziecko otrzyma mocne korzenie, wówczas może rozwijać skrzydła.

 

Czym są korzenie i jak rozwinąć skrzydła? A o tym przeczytasz już tutaj:

Najlepsze prezenty dla dzieci – korzenie i skrzydła.

Tekst powstał w ramach wydarzenia „Najlepsze prezenty od mamy dla dzieci?”, zainicjowanej przez AsertywnaMama.pl we współpracy z Odnova.netMama na całegoJa Zwykła MatkaaKatarzyna Płuska Miękko o kompetencjach.

Zapraszam też na kolejne artykuły powstałe w ramach wydarzenia:

Klaudia – pasja i ciekawość świata,
Kasia – o stawianiu granic w asertywności,
Karolina – o stawianiu mostów w budowaniu relacji,
Magda – czas, uwaga i samodzielność.

 

5 Replies to “Korzenie i skrzydła – teaser”

  1. Właśnie. To są najlepsze prezenty! Te które ubogacają nasze dzieci w wartości na całe życie. Fajna akcja i ciekawe tytuły kolejnych tekstów!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.