Budowa granic z dzieckiem – teaser

W wydarzeniu “Najlepsze prezenty dla dzieci” przedstawiam wraz z innymi blogującymi mamami nowe, świeże spojrzenie na prezenty dla dzieci. Tak jest i w tym wypadku.

Kasia na co dzień pisze o efektywnej komunikacji. Tym razem jednak przyjrzała się temu, w jaki sposób ustalać granice dziecku.

Czy to może być prezent dla dziecka? Tak, o zasięgu wręcz długofalowym.

Asertywność jest najzdrowszym stylem komunikowania się, a Twoje dziecko każdego dnia ma do czynienia z sytuacjami, w których asertywność ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. Mówię tu o przeróżnych sytuacjach, choćby jak zadawanie pytań na lekcji, nawiązywanie nowych znajomości lub dzielenie się zabawkami. Jeśli nauczysz się stawiać wasze naturalne granice, nauczysz też dziecko radzić sobie z innymi, wyżej opisanymi sytuacjami. Co należy podkreślić?

I tutaj już zapraszam Cię do wpisu. Tam poznasz odpowiedź na to pytanie i poznasz 10 sposobów Kasi na stawianie granic. Zapraszamy 🙂

 

Jak asertywnie ustalać granice dziecku? Moje 10 sposobów

 

Tekst powstał w ramach wydarzenia „Najlepsze prezenty od mamy dla dzieci?”, zainicjowanej przez AsertywnaMama.pl we współpracy z Odnova.netMama na całegoJa Zwykła MatkaaKatarzyna Płuska Miękko o kompetencjach.

5 Replies to “Budowa granic z dzieckiem – teaser”

  1. Bardzo fajne sposoby opisała Kasia na budowanie granic u dzieci. Gorąco zachęcam do przeczytania całego artykułu. Dodam tylko od siebie, że dziecko czasami specjalnie łamie ustalone granice, zasady, żeby sprawdzić, czy aby one obowiązują na serio 🙂

  2. Świetnie napisany tekst! Asertywność jest bardzo ważna, szczególnie że dzieci potrafią często wejść na głowę.
    Bardzo spodobał mi się punkt 2-gi odnośnie rodzinnego dekalogu… myślę, że mógłby się sprawdzić w przypadku moich smyków (y)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.